ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام
تاثیر مخرب رمز ارزها

تاثیر مخرب رمز ارزها بر اساس گفته الیزابت وارن چیست؟

نظر الیزابت وارن، سناتور معروف دموکرات که سال گذشته در انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری ایالات متحده نیز حضور پیدا کرد، نظرش درباره ارزهای دیجیتال چندان مثبت نیست و وی از ارزهای رمزنگاری شده به شدت انتقاد کرد. این در حالی است که به نظر می رسد، خانم وارن یک ارز دیجیتال مورد حمایت فدرال را به عنوان یک راه حل احتمالی برای رسیدگی به مشکلات مربوط به شمول مالی در ایالات متحده در نظر گرفته است. تاثیر مخرب رمز ارزها بر طبق گفته الیزابت چیست؟

وارن در جلسه روز چهارشنبه کمیته بانکی سنا در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی تحت حمایت دولت ایالات متحده یا CBDC، گفت: سقوط اخیر ارزهای رمزنگاری شده به بسیاری از افراد کمک کرده است که فناوری پایه ای را که ارزهای دیجیتال بر اساس آن به وجود آمده، درک کنند. با این حال، او ارزهای رمزنگاری را جایگزینی برای ارزهای واقعی خواند.

وارن بیان کرد: «ارز دیجیتال به عنوان راه حلی برای جلوگیری از جعل پول، می تواند مطرح شود. البته باید ابتدا نظام بانکی و نظام اقتصادی صحیحی برای مدیریت این رمز ارزها به دست آید.»

وارن در مورد ساختگی بودن رمز ارزها، دوج کوین (DOGE) را به عنوان نمونه ای از بی ثباتی بسیاری از ارزهای رمزپایه ذکر کرد که از نظر وی رمز ارزهای شخصی را به عنوان وسیله مبادله نامناسب ساخته است. او طرح های پمپ و دامپ و سایر تلاش های آشکار را برای دستکاری قیمت را برخی از نشانه هایی دانست که می توان بر آن ها اتکا کرد.

اما نظر الیزابت وارن در ارتباط با رمز ارزها این گونه است: «رمز ارزها یک سرمایه گذاری کثیف و شنیع به حساب می آید. برخلاف بازار سهام، دنیای رمزنگاری در حال حاضر از حمایت مشتری برخوردار نیست. در نتیجه، سرمایه گذاران صادق و افرادی که سعی می کنند برخی پس اندازها را کنار بگذارند از گزند کلاهبرداران در امان نمی مانند.»

سناتور ماساچوست، همچنین از اینکه ارزهای رمزنگاری شده با بسیاری از فعالیت های غیرقانونی مرتبط است، ابراز ناخوشنودی کرد و همچنین از نگرانی های زیست محیطی در ارتباط با استخراج رمز ارزها سخن گفت. وی با اشاره به حمله اخیر هکرهایی که به( Colonial Pipeline) حمله کردند، سبب کمبود سوخت بسیاری از مردم در ایالات متحده شد و ادعا کرد در همین حال، فرصتی برای کسب چند سکه دیجیتال بی ارزش به دست آمده و این کار کثیف به وقوع می پیوندد.

همچنین نظر الیزابت وارن درباره تاثیر مخرب رمز ارزهای موجود در بازار هم جالب توجه بسیاری از افراد است:

«ارز رمزنگاری شده فرصت هایی را برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران، کمک به مجرمان و بدتر کردن بحران آب و هوا ایجاد کرده است. تهدیدهای ناشی از رمزنگاری، نشان می دهد که تنظیم کنندگان و قانون گذاران فدرال و همچنین کنگره ایالات متحده، نمی توانند باز هم پشت یک نقاب تقلبی قایم شوند و امیدوار بمانند که ارزهای رمزنگاری از بین برود. این اتفاق رخ نمی دهد. وقت آن رسیده که با این مسائل روبرو شویم.»


سود خالق اتریوم از سرمایه گذاری در دوج کوین بیشتر از ۱۰ هزار درصد بوده است

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*