ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام
جهش قیمت اتریوم کلاسیک

جهش قیمت اتریوم کلاسیک تا حد ۲۰ درصد محتمل است

بهای اتریوم کلاسیک روند کاهشی را ادامه می دهد و به دنبال کاتالیزوری برای نجات آن از منطقه رکود است. نفوذ مرز فوقانی کانال در ۹ ژوئن می تواند شروع خوبی باشد اما عدم ادامه روند آن، سرمایه گذاران سرسخت اتریوم کلاسیک (ETC) را دلسرد خواهد کرد. برای وقوع تغییر در فضای مجموعه رمز ارزها، لازم است فرصت های باقی مانده بازیابی شوند. آیا جهش قیمت اتریوم کلاسیک را شاهد خواهیم بود؟

قیمت اتریوم کلاسیک در یک دو راهی قرار دارد

بهای اتریوم کلاسیک با افت ۷۵ درصدی از بالاترین سطح ۶ مه در ۱۵۸٫۷۶ دلار به پایین ترین نرخ خود در ۱۹ مه یعنی ۴۰٫۰۰ دلار بازگشته است. نوسانات نزولی گسترده، شکاف قابل توجهی بین قیمت کنونی و قیمت شش هفته گذشته ایجاد کرده است، جایی که اتریوم کلاسیک (ETC) پس از آزاد شدن از یک مثلث متقارن، دیوانه وار ۱۲۰۰٪ صعود کرد. با این حال، قیمت اتریوم کلاسیک با رشد ۹۰ درصدی در ماه مه بسته شد.

از مزایای عمده اصلاحات تاریخی و کاهش از تاریخ ۲۵ مه، حذف بیش از حد حجم خرید در شاخص کل و البته قدرت نسبی سرمایه گذاران به صورت روزانه و هفتگی (RSI) بوده است. این مسئله مورد اهمیت است. زیرا بهای اتریوم کلاسیک را برای افزایش سرعت حرکت صعودی تحریک می کند. بنابراین بازده بهتری برای سرمایه گذاران صبور یا به اصطلاح هولدر ها ارائه می دهد.

روند نزولی اخیر قیمت اتریوم کلاسیک در تاریخ ۸ ژوئن با الگوی شمعدان چکشی صعودی تثبیت شد که روز بعد با نزدیک شدن به بالای ۵۹٫۵۵ دلار با موفقیت شروع به کار کرد. این یک پیشرفت تکنیکال قابل توجه بود که سرمایه گذاران را ترغیب می کرد تا برای سودهای بیشتر آماده شوند. اما روند معاملات نامناسب در حوالی قیمت دیروز این فرصت را مهار کرد. با این وجود، اتریوم کلاسیک (ETC) در بالای مرز بالای کانال باقی مانده و نشان دهنده مقاومت نسبی و نه چندان سرسخت است.

تا زمانی که بهای اتریوم کلاسیک به پایین ترین سطح در ۹ ژوئن یعنی تا حد ۵۳٫۰۳ دلار کاهش پیدا نکند، تغییر جهت حرکت در کوتاه مدت بیشتر رخ می دهد. اولین مقاومت در برابر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA)، ۶۹٫۰۹ دلار ظاهر می شود و به سرمایه گذاران با ثبت ۲۰٪ سود از قیمت فعلی پاداش می دهد.

مقاومت بعدی مهم تاکتیکی ۳۸٫۲٪ اصلاح فیبوناچی با ۸۵٫۳۶ دلار است. این سطح بسیار حیاتی است. زیرا با ناحیه ازدحام قیمت انباشته شده در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ مه مطابقت دارد. برای غلبه بر مقاومت، حجم سفارشات باید به میزان قابل توجهی برای اتریوم کلاسیک (ETC) بهبود یابد. حتی اگر این فرآیند ناموفق باشد، قیمت اتریوم کلاسیک به ۵۰٪ افزایش نسبت به قیمت فعلی خود رسیده است.

جذب سود قابل توجهی مانند ۵۰٪ آسان است. اما در شرایط فعلی صعود ۲۰٪ به SMA 50 روزه، می تواند مسبب تقویت ارزش هر پرتفوی و البته مشوقی برای سایر سرمایه گذاران باشد.

کاهش به پایین ترین سطح ۹ ژوئن با ۵۳٫۰۳ دلار، تغییر جهتی خنثی را بازیابی می کند و بهای اتریوم کلاسیک را با ۴۶٫۹۸ دلار در معرض آزمایش بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۸ قرار می دهد و ۲۰٪ زیان از قیمت فعلی به شما وارد می کند. اگر قیمت اتریوم کلاسیک (ETC) در زیر این سطح جا به جا شود در سطح بهبود یافته با ۷۸٫۶٪ در ۴۳٫۰۳ دلار پشتیبانی خواهد شد.

پایین ترین نرخ ۱۹ و ۲۳ مه ممکن است ضرر به دنبال داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است بهای اتریوم کلاسیک به SMA 200 روزه با ۲۵٫۹۶ دلار کاهش یابد.

در حین حرکت سهمی اوایل ماه مه، رسانه های اجتماعی به شکلی واقعی منفجر شد و این منعکس کننده گمانه زنی های دیوانه واری است که اتریوم کلاسیک (ETC) را در برگرفته است. هیاهوی رسانه های اجتماعی با توجه به روند قیمت کاهش یافت، اما از ۶ ژوئن، معیار معاملات یکنواخت است و کمی بالاتر از سطح قبل از تحرکات گسترده بازه آوریل تا مه قرار دارد. این معیار، نشان می دهد که بهای اتریوم کلاسیک بالاخره هیاهوی رسانه های اجتماعی را از بین برده است.

اتریوم کلاسیک با عنوان ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) برچسب خورده است و این تجمع تاریخی ناشی از استفاده از قدرت در اتریوم توسط گردانندگان بازار است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که در بیشتر موارد، اتریوم کلاسیک (ETC) در تحولات مهیج DeFi و NFT نقشی مانند اتریوم (ETH) ندارد.

با توجه به احتمال شکست مقاومت به سمت بالا، جهش قیمت اتریوم کلاسیک به هیچ وجه دور از انتظار نیست. این جهش حداقل ۲۰ درصد تخمین زده می شود. البته باید گفت بازار سرمایه تماما بر پایه ریسک کردن می‌چرخد. پس همیشه جنبه احتیاط را رعایت کنید.


پیش بینی رمز ارز ریپل حاکی از احتمال افزایش قیمت آن است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*