ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام
قوانین رمزنگاری آفریقای جنوبی

قوانین رمزنگاری آفریقای جنوبی در حال بازنویسی و بروز رسانی هستند.

گروه بین دولتی فینتک در آفریقای جنوبی (IFWG)، مقاله ای را برای تنظیم دارایی های دیجیتال و قوانین رمزنگاری در کشور پیشنهاد کرد. این سند ۴۹ صفحه ای، طرح جدیدی را نشان می دهد که به کشور در تنظیم دارایی های دیجیتال در آینده کمک می کند. قوانین رمزنگاری آفریقای جنوبی چه بندهایی دارد و چه نتایجی را به ارمغان خواهد آورد؟
دولت آفریقای جنوبی می داند که شهروندان این کشور قبلاً از دارایی های رمزنگاری شده و دیجیتال استقبال کرده اند. با این حال، همچنین آگاه است که شهروندان از هیچ گونه حمایت قانونی در برابر عواقب ناشی از سرمایه گذاری های رمزنگاری شده خود برخوردار نیستند. حداقل تا الان این شرایط حاکم بوده است.
از این رو، IFWG سندی را برای کمک به تنظیم مجدد سیاست های حاکم بر استفاده از ارزهای دیجیتال و بازنگری در قوانین رمزنگاری در این کشور پیشنهاد می کند. به طور خاص، این طرح برای کمک به عدم از دست دادن پول شهروندان در کلاهبرداری های رمزنگاری است.
به عنوان مثال، ارزش معاملات روزانه دارایی های رمزنگاری شده ثبت شده در ژانویه از مرز ۲ میلیارد دلار گذشته است. این در حالی است که طبق قوانین رمزنگاری قبلی در آفریقای جنوبی تا حدود ۷۲،۵۵۷،۷۳۰ دلار به ثبت رسیده است. متن ارائه شده به این واقعیت اشاره دارد که صدها هزار دلار وجه نقد در کشور، بدون نظارت اداره نظارت مالی کشور استفاده می شود.
گزیده ای از سند دلیل دقیق نگرانی را برجسته می کند:
«با حفظ این موضع که قانون موجود دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان دارایی نمی شناسد (از ترس مشروعیت بخشیدن به آن)، خطر هم زمان، این است که دارایی های رمزنگاری به طور کلی از قوانین خارج می شوند. به خاطر همین مسئله است که دارایی های رمزنگاری در حال حاضر تا حدودی در آفریقای جنوبی از نظر نظارتی، قوانینی بی فایده و بی اعتبار دارند.»
IFWG حداقل این را نگران کننده دانست. بنابراین، ۲۵ توصیه برای کمک به تنظیم فعالیت ها و همچنین بهبود قوانین رمزنگاری در آفریقای جنوبی ارائه می دهد. همچنین، اظهار می دارد که این مرحله نوآوری مسئولانه را در بین شهروندان آن تضمین خواهد کرد.
این اقدامات توسط کشورهای آفریقایی مطابق با دعوت رئیس جمهور تانزانیا برای تشویق ملت های آفریقایی به فعالیت بیشتر در فضای رمزنگاری است. بنابراین، درست مانند تانزانیا، آفریقای جنوبی نیز در یک شرایط نامتعادل رها نخواهد شد. این که قوانین رمزنگاری آفریقای جنوبی به محض تصویب‌ چه بازخوردی را ایجاد می‌کند، چیزی است که در آینده نزدیک قابل بررسی است. چرا که این قوانین هنوز هم نقاط گنگی دارد که تنها با بازخورد سرمایه گذاران قابل تعیین خواهد بود.


جهش بیت کوین پس از اظهار نظر جدید ایلان ماسک درباره بازگشت آن

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*