ورود

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
حساب ندارید؟ ثبت نام

صرافی چیست؟

صرافی پایگاهی است که در آن ارز های مختلف به هم تبدیل می شوند. این تعریف ساده ترین تعریفی است که می توان از صرافی داشت. 

صرافی ها خود به دو دسته ی سنتی و جدید تقسیم می شوند. صرافی های سنتی همان مغازه ها یا دفاتری هستند که برای چنج کردن ریال به ارز سایر کشور ها به آن ها مراجعه می کردید و می کنید. به مرور و با گذشت زمان و رشد اینترنت و فضای مجازی این کسب و کار هم مانند خیلی رشته های صنفی دیگر وارد فضای مجازی شد. 

در ابتدای امر تنها کاری که در این صرافی ها انجام می شد همان کار های سابق بود تنها در بستر اینترنت و با کمک درگاه های بانکی. به مرور و گسترش ارز های دیجیتال معاملات هم رنگ و بوی خاصی به خود گرفت و به تبع صرافی ها هم تغییر کردند و به سمت چنج کردن ارز های دیجیتال رفتند. صرافی های جدید به کمک کسانی آمدند که میخواستند از سایر جهان عقب نمانند.

صرافی تنها مقری برای چنج کردن ارزهای مختلف است. بنابراین محدودیتی برای موقعیت جغرافیایی آن وجود ندارد. 

صرافی ها

به ویژه با گسترش فضای مجازی صرافی ها جنبه ی اینترنشنال و بین المللی به خود گرفتند. مثلا صرافی در فارکس کاربردی دارد که مربوط به یک جغرافیای خاص نمی شود.

شما با ترید در فارکس می توانید درآمدی داشته باشید که این درآمد با ارزهای سایر کشور ها به دست می آید مانند دلار آمریکا یا ین یا یورو و…. . مطمئنا شما نمیتوانید این ارز ها را در ایران استفاده کنید و باید آن ها را به ریال تبدیل کنید. حتما تا کنون روش انجام این کار را حدس زده اید. این کار با کمک صرافی در فارکس انجام می شود. 

با توجه به تحریم ایران امکان انتقال پول و ارز از سایر کشور ها به ایران وجود ندارد. حال دو حالت برای دریافت پول شما ایجاد می شود:

  1. شما به کشور های دیگر سفر کنید و پول خود را دریافت کنید
  2. با هزینه ی ناچیز صرافی در فارکس کنار بیایید

با بررسی هر دو روش می توان نتیجه گرفت که استفاده از صرافی ها کاملا منطقی است.

در ادامه بهترین صرافی های فارکس را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

جهت مشاهده تغییرات نرخ لحظه ای جفت ارزها فیلترشکن خود را روشن کنید.

Powered by Investing.com